Hajko v létě posílil házenkáře Frýdku-Místku. Pěti góly pomohl k cenné remíze v Plzni

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek získali během léta na střední spojku Mariana Hajka, který je členem širšího kádru slovenské reprezentace. V minulosti oblékal dres také německého celku Füchse Berlin. Naposledy hájil barvy Nového Veselí, ze kterého přišel do Frýdku-Místku. Trenér SKP Daniel Valo od něj očekává, že pomůže s tvorbou hry a že bude platit na obrany soupeřů svou rychlostí a dravostí.

Marian Hajko doposud nastoupil k šesti extraligovým utkáním v dresu Pepino SKP Frýdek-Místek. Postupně naplňuje to, co si od něj v klubu slibují. Hodně týmu pomohl k nečekané remíze, kterou celek SKP uhrál ve 3. kole Chance extraligy na palubovce obhájce titulu Talentu tým Plzeňského kraje. I když byl po nemoci a celý týden netrénoval, dokázal se v tomto utkání střelecky prosadit hned pětkrát. „Stále jsem se necítil úplně fit, ale v zápase mi bylo celkem dobře. Jsem moc rád, že jsem klukům mohl pomoct,“ uvedl Marian Hajko.

Slovenský házenkář chce frýdecko-místeckému výběru pomoct k postupu do play off. Je rád, že do družstva dobře zapadl. „Vyhovuje mi systém, kterým tým hraje, byť se do něj stále ještě dostávám. Je to ale na dobré cestě,“ míní. A na čem by on i jeho spoluhráči měli hlavně zapracovat? „Měli bychom se více zaměřit na obranu, ve které nám to občas skřípe,“ upozornil.

Podle Hajka bude letošní sezóna velmi náročná a zároveň hodně vyrovnaná. „Budeme se muset na každý zápas připravit na sto procent. V žádném případě nesmíme před žádným utkáním nic podcenit,“ zdůraznil. Pozitivně pak vnímá fakt, že letos hraje extraligu lichý počet družstev, a to třináct. Každé kolo tak jeden z týmů nehraje. „Občas volný víkend rozhodně neuškodí. Někdy hráči vyloženě prospěje.“

Fotografie: Jan Smekal

Komentáře:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *