Lumpíkov oslavil na zahradní party novou adresu

Organizace Lumpíkov pomáhá mnoha různými způsoby rodinám s dětmi. Několik posledních týdnů pracovali její pracovníci spolu s dobrovolníky na přesunu sídla. Stěhovali se z ulice TGM do vilky na ulici Národních mučedníků nedaleko frýdeckého hypermarketu Lidl. Na oslavu nové adresy přichystali na své nové zahradě garden party. Organizace je zaměřena na pomoc rodičům i dětem, a proto byla i akce připravena pro malé i pro velké. Pro děti byly připraveny různé atrakce, například si zaskákaly v nafukovacím hradu, dospělí se společně bavili za doprovodu místní alternativně folkové kapely Tykráso.

Primárním impulsem pro nás byl dům jako takový. Když jsme totiž viděli tu krásnou velkou zahradu, řekli jsme si, že to je přesně to, co chceme. Děti v dětské skupině, ale i v rámci táborů či volnočasových aktivit, vedeme ke vztahu k přírodě a tak v ní tráví spoustu času. Teď ji díky přestěhování budou mít ještě přístupnější. Výhodou navíc je, že od původního sídla na T. G. Masaryka to je k nám nyní jen nějakých 7 minut pěšky, takže to k nám mají všichni stále blízko,“ řekla ředitelka Lumpíkova Petra Petrušková.

Oslavy přestěhování se zúčastnilo několik velmi zajímavých osobností. Hovořily současné i dřívější pracovnice centra, které zanechaly v uplynulých devíti letech na podobě organizace významnou stopu. Vzpomínaly na minulost organizace a také se zabývaly její budoucností.

Řeč si připravila ředitelka Lumpíkova Petra Petrušková, kterou bych já osobně nazval zářící osobností. Myslím si, že společně se svými kolegyněmi přistupuje k práci pro centrum velmi originálním stylem – jak ve své řeči uvedl Petr Korč, toto povolání je pro ně zábavou. Primátor Frýdku-Místku nechybí na žádné akci podstatné pro místní společenský život, i tentokrát svou přítomností podpořil velmi smysluplný projekt.

Další zajímavou osobností byl Vladimír Ochman, známý z frýdecko-místecké sféry křesťanské hudby. Na akci zahrál se svou spoluhráčkou Monikou Kaniokovu, se kterou tvoří skupinu Tykráso. Hráli na kytaru, dechové klávesy a také zpívali. Představili své staré skladby z alba Kam míří chmýří i nové kousky. Jejich jemná hudba se v čilé diskusní atmosféře trochu ztrácela. Některé novější písně svou dynamičností lépe souzněly s atmosférou oslavy, například vtipná píseň o tom, jak je svět barevný.

Centrum pro rodiče a děti Lumpíkov nyní sídlí ve dvoupatrové budově. V suterénu si zařídili hezké prostory pro dětskou skupinu prcků ve věku od dvou do tří let. V prvním patře je prostor pro vzdělávání nebo pro práci psychologa s klientem. Nachází se tam rovněž kanceláře vedení organizace. Návštěvníci si během akce mohli celé nové zázemí prohlédnout.

Organizace Lumpíkov se věnuje ženám a dětem již devět let. Ženám pomáhá s návratem do práce po mateřské dovolené. Mohou se tady naučit pracovat na počítači, angličtinu, nebo si nacvičit pracovní pohovor. Organizace zaměstnává v chráněné dílně tělesně postižené, maminkám nabízí pomoc s hlídáním dětí v dětské skupině, stojí za mnoha dalšími aktivitami. Připravují se tady různé volnočasové činnosti, nabízí se pomoc obětem domácího násilí.

Fotografie Kateřina Cinklová

Komentáře:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *