Otužilci oslavili začátek sezóny 2023/2024

Na konci září otužilci z Frýdku-Místku přivítali chladnější počasí a zahájili sezónu, kdy se budou pravidelně chodit koupat do řeky. Společně strávili pár minut v 16° vodě. Budou se scházet, jako obvykle, u Staroměstského jezu na Ostravici nedaleko hospůdky U splavu, známé jako U žida, několikrát v určených dnech týdne, podle svého času a kondice. Akce se zúčastnilo více než sto lidí.

Akce byla profesionálně připravena týmem Otakara Zemka z amatérského sportovního klubu Otužilci Frýdek-Místek. Ota akci moderoval s využitím mikrofonu a menšího ozvučení. Pro fanoušky otužování bylo připraveno drobné občerstvení, na tabuli se mohli dozvědět aktuální teplotu vody. Nově byla pro zahřátí po výstupu z chladné vody nabídnuta menší rozcvička, kterou vedl Petr Paseka, přítel frýdecko-místeckých otužilců z Frýdlantu nad Ostravicí. Příště si možná zájemci s lepší kondicí půjdou i krátce zaběhat.

Klub Otužilci Frýdek-Místek je jedním z největších spolků nadšenců pro otužování v naší republice. Aktivity spolku a jeho hlavní postavy Oty Zemka se neustále rozšiřují. Před několika lety zahájili se svými přáteli běhání po válcovenských schodech. Letos na jaře vznikl podobný spřátelený klub ve Frýdlantě nad Ostravicí. Letos v září Ota s přáteli uskutečnil ve frýdeckém Faunaparku přednášku o otužování, které se zúčastnilo hodně návštěvníků. Zájem veřejnosti byl velký, i proto pořadatelé uvažují o pokračování, které nabídne návštěvníkům různá témata.

Sezóna frýdeckým otužilcům začíná pravidelně na konci září. Je to vhodná doba pro postupné nacvičování pobytu ve studené vodě tak, aby začátek otužování pro tělo nebyl šok. Otužování pak bude probíhat dalších šest měsíců, vždy v pondělí a ve středu od čtyř odpoledne a v sobotu od devíti ráno na stejném místě, tedy u jezu na Ostravici. Na zmíněné přednášce ve Faunaparku zaznělo, že dostatečně stačí vstupovat do studené vody jednou za týden.

Pro ty, kteří vcházejí do chladné či studené vody letos poprvé, si Otakar Zemek připravil krátkou instrukci. Na webových stránkách www.otuzilcifm.cz jsou i další doporučení pro nováčky.

Fotografie Jiří Paseka

Komentáře:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *