Škopek se Surovcem absolvovali reprezentační kemp. Odehráli dva zápasy se Slovinci

Fotografie: archiv klubu / Text: Jan Smekal

Adam Škopek a Vojtěch Surovec jsou velkými nadějemi místního házenkářského klubu Pepino SKP Frýdek-Místek. Oba jsou ještě dorostenci, ale Adam Škopek již hraje v extralize. Nyní mají za sebou velice cennou zkušenost. Zúčastnili se reprezentačního kempu v kategorii dorostu, jehož součástí byly i dva přátelské zápasy proti Slovinsku.

Česká dorostenecká reprezentace absolvovala v termínu od 31. října do 5. listopadu přípravný kemp v Třeboni. Trenéři na něj povolali také nadějné dorostence SKP Adama Škopka a Vojtěcha Surovce.

Šlo o první společný reprezentační kemp v kategorii dorostu, kde jsme se seznámili s novými trenéry. V úterý večer jsme se všichni ubytovali. Od středy začal dvoufázový trénink a videopřípravy na víkendová utkání. Střídali jsme se kategorií junior, která tam taktéž měla svůj kemp. Každý večer probíhala regenerace v místních lázních, kde jsme také bydleli,“ uvedli nadějní mladí házenkáři SKP, kteří už loni působili v reprezentaci kadetů.

Díky tomu, že jsme už v mladším dorostu často vypomáhali u staršího dorostu, pomohlo nám to v získání zkušeností a určitě nás to trochu posunulo kupředu,“ myslí si shodně oba házenkáři.

V sobotu a v neděli pak nastoupili za český dorostenecký výběr proti velmi silným Slovincům. „Zápasy byly velmi vyrovnané, ale do vítězného konce je vždycky dotáhli Slovinci. Oba jsme měli příležitost nastoupit jak v sobotu, tak v neděli. Herně se nám o něco více vedlo spíše v neděli,“ poznamenali Škopek se Surovcem.

Reprezentační zápasy se pak rychlostí hry s běžnými ligovými duely nedají vůbec porovnat. „Stejně tak nás velmi svazuje i nervozita. Psychicky je to mnohem náročnější. Jsou to ale pro nás nejcennější zkušenosti do budoucna a jsme rádi, že jsme tuto šanci dostali,“ podotkli mladí reprezentanti.

Na reprezentačním kempu se pak potkali s ostatními hráči, kteří jsou pro ně v průběhu sezony soupeři. „Na reprezentačním srazu jsme si ale všichni rovni. Nepanuje mezi námi žádná rivalita a tvoříme fakt super partu. Nicméně víme, že je pořád co zlepšovat a musíme na sobě hodně makat,“ zdůraznili.

Adam Škopek už dostává příležitost také v hlavním týmu Pepino SKP Frýdek-Místek. Přiznává, že v extraligových zápasech je mnohem více nervózní než při těch v dorostu.

Mám pocit, že každá má chyba je v extralize mnohem více vidět. Určitě je to také tím, že na extraligové zápasy chodí mnohem více lidí. Venkovní zápasy tak nevnímám, mám tyto pocity hlavně v domácím prostředí,“ řekl Škopek, který v extralize nastupuje spíše na křídle.

V budoucnu bych velmi rád hrál spojku. Je to pro mě vzrušující výzva, která spojuje mou vášeň pro sport s touhou reprezentovat klub. Potřebuji ale ještě herně vyzrát. Posílím své dovednosti, sehraji se s týmem a pokusím se přinášet radost fanouškům. Jsem odhodlán tomu věnovat veškerý čas a posunout své schopnosti na další úroveň, abych byl co největším přínosem pro tým,“ uzavřel Škopek. 

Komentáře:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 comments / Add your comment below