Pár tipů na listopadové filmy v Kině Vlast

Dramaturg Filmového klubu v Kině Vlast Vladan Literák doporučil několik filmů, které mohou návštěvníci kina zhlédnout letos v listopadu.

10. listopadu: Ran (filmový klub)

Světoznámý režisér Akiro Kurosawa vytvořil v roce 1985 velkolepý film inspirovaný Shakespearovým Králem Learem, který se v nové digitálně restaurované verzi vrací do kin na pouhé tři týdny. Film vypráví o nešťastném příběhu zámožného pana Hidetora, proti kterému se postaví jeho vlastní synové poté, co jim věnuje část svého panství. Začnou usilovat o úplnou kontrolu nad celým jeho územím.

http://www.kulturafm.cz//detail-akce/fk-ran/36427/icalrepeat.detail/

17. listopadu: Karaoke blues

Hlavními postavami nového filmu svérázného finského režiséra Aki Kaurismäkiho jsou prodavačka Ansa a dělník Holappa. Ansa pracuje v supermarketu a večery obvykle tráví prázdném bytě, Holappa zase tráví volné chvíle s láhví kořalky. Při náhodném setkání v karaoke baru mezi nimi přeskočí jiskra a tito sympatičtí vyděděnci najdou konečně šanci na věčnou lásku. Začínající vztah se ale musí střetnout se spoustou nepřejících okolností, s nesmělostí, ztracenými telefonními čísly, s Holappovou příchylností k alkoholu …

https://www.kulturafm.cz/detail-akce/fk-karaoke-blues-/36434/icalrepeat.detail/

22. listopadu: Tady Vary | Napoleon

Celorepublikový festival Tady Vary přináší předpremiéry očekávaných filmů krátce před jejich vstupem do kin. Třetím filmem cyklu je historický epos Ridleyho Scotta, který zachycuje život francouzského císaře Napoleona Bonaparte a jeho vzestup k moci. Na pozadí nejdynamičtějších bitevních scén, jaké kdy byly natočeny, snímek ukazuje jeho vizionářské vojenské a politické taktiky. Film zobrazuje rovněž císařův vztah k životní lásce Josephine.

https://www.kulturafm.cz/detail-akce/tady-vary-napoleon/36437/icalrepeat.detail/

24. listopadu: Exhibition on screen: Cézanne – portréty života

Další dokument z cyklu Exhibition on Screen se zaměřil na význam a genialitu Paula Cézanna. Bez jeho pochopení nelze plně docenit umění 20. století. Film představí například vlastní korespondenci samotného malíře a zavede diváky na místa, kde žil a tvořil. Film vrhá světlo na umělce, který patřil mezi nejvýznamnější z impresionistů.

Projekt Exhibition on Srcreen je průkopníkem a největším producentem v oblasti filmů o výtvarném umění a již deset sezón přináší do kin prohlídky světových výstav i biografie velikánů umění.

https://www.csfd.cz/film/603029-eos-cezanne-portrety-zivota/prehled/

Komentáře:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *